NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY SOLIDNE DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE - NAJWAżNIEJSZE CECHY

Na co zwrócić uwagę przy solidne dokumenty kolekcjonerskie - najważniejsze cechy

Na co zwrócić uwagę przy solidne dokumenty kolekcjonerskie - najważniejsze cechy

Blog Article

Od kilkunastu lat firmy wytwarzające dokumenty kolekcjonerskie opinie mają różne, nie mniej jednak tego typu produkty wciąż cieszą się w Polsce dużą popularnością. Te topowe firmy używają poliwęglanu, graweru laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia łącznie z farbami OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednakże mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy na rynku sprzedają produkty wysokiej jakości. Z tego powodu koniecznie warto zweryfikować recenzje przed zakupem!

Topowe firmy stosują poliwęglan - ten sam surowiec, z którego wytwarzane są prawdziwe dokumenty. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli autentycznym materiale z którego robi się autentyczne dokumenty. Prosty test polega na puszczeniu dokumentu na sztywną powierzchnię - poliwęglan produkuje specyficzny, metaliczny dźwięk.

Ta technika sprawia, że dane są elementem struktury dokumentu, a nie tylko drukiem na jego powierzchni. Warto wydać trochę dodatkowych pieniędzy, ale mieć dokument, który nie rozpadnie się po tygodniu.

Jak przesuniesz palcem po powierzchni dokumentu - jeśli czujecie drobniutkie nierówności w miejscach gdzie są dane, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dane na dokumencie nie są drukowane jakąś drukarką na wierzchu, tylko grawerowane "w wnętrzu" materiału. Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie również posiadają tę właściwość. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie posiadają nadruk UV wykonany z starannością o szczegóły, z zachowaniem odpowiednich kolorów i wzorów identycznych z oryginałem.

dowód osobisty kolekcjonerski

Kolejną znaczącą cechą dokumentów premium są elementy wypukłe, które można namacać dotykiem. Solidny dowód kolekcjonerski ma posiadać: Elementy wyczuwalne (np. tłoczenie na miniaturze fotografii). Do kluczowych zabezpieczeń tego typu należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - przekształca kolor w zależności od kąta obserwacji. Te profesjonalne zabezpieczenia są charakterystyką typową najlepszych dokumentów kolekcjonerskich i trudno je skopiować przy użyciu kiepskich metod wykonania. Kolorystyka i poziom druku to elementy, na które warto skierować wyjątkową koncentrację. Tanie falsyfikaty albo w wcale nie mają nadruku UV, albo jest on wykonany niedbale.

W naszym prawie jazdy czy dowodzie osobistym specjalnym elementem jest okienko mające oznaczenie PL lub termin obowiązywania. Jak ruszasz dokument, to napis PL niby się poruszał. Wielość opcji sprawia, że decyzja odpowiedniego produktu może okazać się nie lada wyzwaniem. Zwróć koncentrację, czy różnorodne elementy dokumentu są ze sobą spójne, czy też część wydają się dołączone "na gwałt" lub różnić się poziomem od reszty. Zbyt lekkie lub za bardzo wąskie dokumenty to oznaka, że producent żałował na surowcu.

Topowe firmy proponują wysłanie fotografii zrobionego dokumentu przed wysyłką. Ta praktyka dowodzi o przekonaniu producenta co do jakości swoich produktów i daje szansę klientowi na sprawdzenie, czy dowód kolekcjonerski spełnia jego potrzeby. Identyfikacja wysokiej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest ciężkie, jeśli orientujesz się, na co zwracać koncentrację. Warto wiedzieć, że dokumenty kolekcjonerskie to interesujące gadżety, a ich standard bezpośrednio wpływa się na satysfakcję z ich kolekcjonowania.

Report this page